Print Shortlink

dla prasy

12888576_1589231898066667_3796096713352508713_o
W sobotę w Tilburgu już po raz piąty odbył się halowy turniej piłki nożnej Domek.nl Winter Cup 2016. Wzięły w nim udział 24 drużyny, w których grali zawodnicy z Polski, Holandii, Belgii i Niemiec. Oprócz emocjonujących zmagań piłkarskich na gości czekało wiele atrakcji.

Turniej rozpoczął się z samego rana oficjalnym przywitaniem wszystkich uczestników, sponsorów oraz gości. Po krótkiej prezentacji każdej z drużyn rozpoczęła się faza grupowa. Mecze trwające 15 minut jeden rozgrywały się jednocześnie na dwóch boiskach, co pozwoliło w parę godzin wyłonić pretendentów do tytułu.
O 10:00 rano zgodnie z rozkładem rozpoczęły się targi informacyjne „Praca i życie w Holandii”, dzięki którym goście Winter Cup 2016, mogli nawiązać nowe kontakty, zaczerpnąć informacji na temat kursów językowych, czy dowiedzieć się w jakie kroki trzeba podjąć, by zakupić dom na terenie Niderlandów.

Atmosfera rywalizacji udzielała się wszystkim uczestnikom turnieju, nie tylko tym czynnie biegającym za piłką. Celne i szybkie podania, czytanie gry przeciwników, współpraca i nieszablonowe zagrania – te elementy przyciągały wzrok osób znajdujących się na trybunach. Miłą inicjatywą było zorganizowanie czasu wolnego dla najmłodszych. Pociechy biegające wszędzie wesoło, mało zainteresowane zmaganiami piłkarzy i jednej piłkarki, mogły przenieść się w świat zabawy i magii. Od rana bowiem do dyspozycji maluchów pod czujnym okiem animatorów dostępna była”Bajkolandia”, dzięki której pojęcie nudy w ich oczach przestało istnieć. Dorzućmy do tego profesjonalnego tancerza, magika- iluzjonistę oraz zawodową skrzypaczkę, a wyjdzie z tego dzień pełen atrakcji i zabawy.

Po południu miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Donatana i Cleo, którzy przylecieli zagrać koncert po zakończeniu turnieju, oraz Dawida Krzyżowskiego – mistrza Polski w football freestyle. Dawid poprowadził godzinne warsztaty w przerwie pomiędzy meczami. I choć czasu na pytania było mało, a zainteresowanych wielu, to od gwiazd polskiej muzyki zdążyliśmy dowiedzieć się, że to była ich pierwsza wizyta w Holandii. Na razie nie mają w planach kolejnej, ale z chęcią tu wrócą. Zapytani o tegoroczny konkurs Eurowizji, Donatan i Cleo powiedzieli, że będą wspierać Michała Szpaka, o co również poprosili nas, czyli Polonię mieszkającą za granicą. Dawid Krzyżanowski zaś zdradził nam, że swój sukces osiągnął trenując codziennie od ponad jedenastu lat.

Wraz z mijającymi godzinami z turnieju odpadało coraz więcej drużyn. Mecz o finał dostarczył wielu emocji i trzymał w napięciu do ostatniej sekundy. W ostatecznym pojedynku FC CRUZ pokonało 1:0 TS 10-KA ZABRZE, zdobywając tytuł najlepszej drużyny w futsalu V edycji Winter Cup 2016. Trzecie miejsce zdobyła drużyna BLACK DEVILS, a czwarte Białe Orły. Na zakończenie części sportowej oprócz wręczenia pucharów zwycięzcom, odbyło się losowanie w „Loteriadzie”, do której przystąpić mógł każdy za symboliczną opłatą. Gra była warta świeczki, bo wśród wielu nagród znalazł telewizor plazmowy. Po zamknięciu rozgrywek większa część uczestników przeniosła się w inne miejsce, by w rytmach muzyki Donatana i Cleo zwieńczyć dzień pełen wrażeń.

Źródło 

http://www.echoeindhoven.nl/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.