Shortlink

Białe Orły oglaszaja konkurs na szalik klubowy

Klubowy szalik to dla kibica świętość.

Fani Polskiej drużyny FC Białe Orły  sami mogą zadecydować o tym, jak ma on wyglądać. A to za sprawą konkursu ogłoszonego przez włodarzy klubu.

Z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości ogłaszamy konkurs na Szalik Klubowy.
Nowy szalik, według projektu który wygra konkurs, ma zostać wyprodukowany jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku, czyli przed 8 grudnia, gdzie zostanie oficjalnie zaprezentowany na corocznej Gali sportu.
— Konkurs na projekt szalika klubowego potrwa do 16 listopada i ma zawierać wpis 100 lat Niepodległości i herb.
Uczestnicy konkursu muszą przygotować projekt graficzny dwustronnego szalika o wymiarach 170 na 18 cm przy zachowaniu barw klubowych (niebieski, biały, czerwony). Oczywiście, projekt nie może zawierać treści obraźliwych, niezgodnych z obowiązującym prawem. Do konkursu zostaje dopuszczony po zweryfikowaniu przez organizatorów.
Projekt może zawierać grafikę herbu:

Zgłoszone projekty będzie można oglądać w internecie, na profilu Białe Orły na portalu społecznościowym Facebook (tutaj). Tam też rozpocznie się głosowanie. Wygra ten, który zdobędzie największą ilość tak zwanych lajków, czyli kliknięć “lubię to”.
 Zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę replikę koszulki meczowej oraz nagrodę pieniężną w kwocie 100 euro / 450 zł

Projekty prosimy przesyłać na adres e-mail: fcbialeorlytilburg@gmail.com
Shortlink

Biale Orły Gromia OVC’26

W Niedzielę 23 Września  Pierwsza drużyna FC Białe Orły rozgromiła na swoim boisku zespół OVC’26 Tilburg aż 7-3.

Przedstawiamy skład w jakim na to spotkanie wyszli piłkarze Marcina Sieronia.

Po pierwszych 45 minutach Niebiesko – Biało – Czerwoni prowadzili aż 5-0 po bardzo dobrej pierwszej połowie :

7′ Gol Samobujczy, 25′ Piotr Kowalewski – Karny, 34′ Daniel Koncewicz, 36′ Seweryn Zajdel, 45′ Maciej Kurdziel.

Po przerwie dwie kolejne bramki dołożyli: 50′ Maciej Kurdziel, 68′ Kamil Mazurkiewicz

Trener Białych Orłów powiedział krótko: “Maszyna Ruszyła”

Mimo bardzo złej pogody mecz mógł podobać się kibicom którzy tego dnia oglądali to spotkanie.

Kolejnym przeciwnikiem naszej drużyny będzie TSV Gudog.

Tylko 3 pkt !

FC Białe Orły – OVC’26 Tilburg 7-3

Shortlink

Remis z Baardwijk

Nasza Drużyna zremisowała w drugim meczu Pucharu Holandii z drużyną Baardwijk 2: 2 (2: 1). Niebiesko-biało-czerwoni długo prowadzili z wyżej notowanym rywalem 1: 0 i prezentowali się bardzo dobrze, nie wykorzystując jeszcze rzutu karnego.

 

Orły od pierwszych minut grały bardzo dynamicznie, czym zaskoczyli Baardwijk. Już w 10. minucie na listę strzelców wpisał się Seweryn Zajdel 21-latek wbiegł szybko w pole karne mijając obrońców gości jak tyczki i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Baardwijk strzelając obok niego. Kolejna groźna akcja toczyła się prawą stroną boiska, Bartek Syryło otrzymuje długie podanie i wpada z piłką w pole karne gdzie zostaje faulowany przez jednego z obrońców gości i pada na murawę, sędzia bez wahania wskazuje na 11 metr, do jego wykonania podchodzi Kamil Skonieczny, lecz jego mocny strzał broni dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Baardwijk.  Kolejna akcja należy już do gości, a Orły tracą gola po błędzie w obronie, mimo pozycji spalonej sędzia tego meczu uznaje bramkę dla Baardwijk. Tempo meczu po tym golu jeszcze bardziej wzrosło, a goście coraz śmielej zaczęli atakować na naszej połowie boiska, po jednym z takich ataków goście tracą piłkę na rzecz Orłów, które szybkim atakiem lewą stroną uruchamiają naszego obrońce Piotra Kowalewskiego a ten idealnie wrzuca futbolówkę w pole karne, najwyżej do piłki wyskakuje nasz napastnik Kamil Skonieczny pakując piłkę głową do siatki gości dając nam w 40 minucie  prowadzenie w tym meczu, do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

 

W drugiej połowie gra niebiesko-biało-czerwonych wyglądała już jednak nieco gorzej, szczególnie w sektorze pomocy, często tracona piłka,  niecelne i bezsensownie podania. Jedno z takich podań zakończyło się rzutem rożnym dla gości, do wykonania rzutu rożnego podszedł Jeden z zawodników Baardwijk, który mocnym uderzeniem bił futbolówkę w pole karne, piłka odbiła się od Naszych obrońców, ale spadła tak nie fortunie na nogę pomocnika gości, który wykorzystał to zdobywając gola dla drużyny z Baardwijk i doprowadził do wyrównania w 68 minucie meczu.

W ostatnich minutach Orły próbowały atakować, po prostu z próbami próbnymi dla trzeciej ręki Na naszego zespołu, Nowy nabytek w drużynie Bartek Mazurkiewicz, Kamil miał tylko dostawkę nogę, niestety każdy jest człowiekiem i każdy może decydować się, Kamil nie widział w ustawie. Po tej okresie jeszcze kilkakrotnie atakujemy Baardwijka, lecz nie sprawujemy, remisujemy na spotkanie z wyżej parterem rywalem, który w zeszłym sezonie bił się o awans do I klasy.

Dziękujemy licznie zgromadzonym kibicom za głośnym doping i zapraszamy na kolejny mecz..

Przed Naszym zespołem ostatni mecz pucharowy, aby zagrać w kolejnej rundzie podopieczni trenera Marcina Sieronia muszą przywieść z Waalwijku 3 pkt. Zapaowiada się wspaniałe widowisko!

 

#RazemPoMistrzostwo! 🇵🇱

Skład:  Artur Konieczny BR- Mateusz Gierczak- Przemysław Bekus- Daniel Koncewicz- Piotr Kowalewski – Bartek Syryło (45 ‘Kamil Mazurkiewicz) – Bartek Grzywacz – Paweł Martynoga – Kamil Skonieczny (60’ Marek Drab) – Maciej Kurdziel-Seweryn Zajdel

Bramki:  Seweryn Zajdel 10 ‘Kamil Skonieczny 40’